SMMM ENGİN AYTEKİN MURATPAŞA MH. ULUYOL CD. İSTANBUL TOWER NO:17-19 D.46 BAYRAMPAŞA İST.

TEL:02125450200 CEP TEL:0532 355 37 04

TÜR DEĞİŞİKLİĞİ

 

NEVİ (TÜR) DEĞİŞİKLİĞİ İŞLEMLERİNİZ DANIŞMANLIK VERİLİR.

*ŞAHISTAN LİMİTED ŞİRKETE

*ŞAHISTAN ANONİM ŞİRKETE

*LİMİTED ŞİRKETTEN ŞAHISA

*LİMİTED ŞİRKETTEN ANONİM ŞİRKETE

*ANONİM ŞİRKETTEN LİMİTED ŞİRKETE

*ANONİM ŞİRKETTEN ŞAHIS FİRMASINA

Takvim
Site Haritası

SGK BAĞ-KUR'LU (4/B'LİLERE) AİT HÜKÜMLERE GÖRE;

* Sigorta başlangıcı;
a) Ticarî kazanç veya serbest meslek kazancı nedeniyle gerçek veya basit usûlde gelir vergisi mükellefi olanlar, vergi mükellefiyetinin başladığı tarih ile mükellefiyetin bittiği tarihler arasında.
b) Vergiden muaf esnafın esnaf siciline kayıt olduğu tarih ile kaydını sildirdiği tarihler arasında
c) Anonim şirketlerin yönetim kurulu üyesi olan ortakları, yönetim kuruluna seçildikleri tarihlerde, sermayesi paylara bölünmüş komandit şirketlerin komandite ortakları, diğer şirket ve donatma iştiraklerinin ise tüm ortakları,  ticaret sicil memurluklarınca tescil edilerek ortaklığa girdiği tarih ile ortaklıktan ayrıldığı tarihler arasında zorunlu olarak Bağ-Kur'ludurlar.
* Bağ-Kur zorunluluğun başladığı ve bittiği tarihten itibaren kurumlar tarafından eğer vergi dairesi ise 2 ay içinde diğer durumlarda 15 gün içinde bildirilmek zorundadırlar. Sigortalı dilerse kendiside bildirimde bululabilir. 

* İlk defa veya yeniden sigortalı olanların sağlık yardımından yararlanmaları, son bir yılda 30 gün prim ödemiş olmaları ve 60 günü aşan prim borcu bulunmaması şartına bağlıdır. Sigortalılığın sona ermesi halinde sona erme tarihinden itibaren son 1 yılda 30 gün primi varsa 10 gün, 90 gün ve daha fazlası varsa sona erme tarihinden itibaren 90 gün sağlık hizmetinden faydalanmaya devam eder.

 


Yorumlar - Yorum Yaz
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.758032.8893
Euro35.021935.1622
Hava Durumu
Saat
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam15
Toplam Ziyaret181392